דף הבית » תחזוקת אתר וורדפרס

בדיוק כמו שהגוף שלנו צריך תחזוקה כמו תזונה מאוזנת, שעות שינה מספקות, תנועה ואיזון נפשי כך גם אתר האינטרנט של העסק שלכם צריך תחזוקה על בסיס קבוע. מה זה אומר בתכלס? מניעת פרצות אבטחה, עדכוני גרסה, עדכון תוספים, ביצוע גיבויים תקופתיים, הוספה של עמודים לפי צרכים משתנים ועוד.

במאמר זה נסקור את כל הפרמטרים לתחזוקה נכונה של אתר, למה זה חשוב? באיזה תדירות מומלץ לתחזק אתר? מה הקשר בין תחזוקת אתר אינטרנט לאבטחה שלו? איך בוחרים מי יעשה את זה? ונושא אחרון וחשוב שנדון בו הוא תחזוקת אתר אינטרנט- מחיר.

מה זה תחזוקת אתר אינטרנט?

תחזוקת אתר אינטרנט היא תהליך מתמשך שהמטרה שלו לשמור על האתר מתפקד בצורה תקינה, מאובטח ומעודכן. בפועל, המשמעות היא העלאת תכנים, אופטימיזציה של ביצועים, תיקון קישורים שבורים, אבטחת האתר, ביצוע גיבויים קבועים, עדכוני תוכנה, מעקב ופתרון בעיות שרת ועוד.

התכלית של תחזוקת האתר היא להבטיח שהוא יישאר ידידותי למשתמש, שהביצועים שלו יהיו טובים והוא יישאר מאובטח.

תחזוקת אתר אינטרנט מחיר

קשה מאד לתת מחיר אחיד לתחזוקת אתר. זה תלוי בהגדרות העבודה, בגודל האתר, בהסכם ההתקשרות ועוד. תחזוקת אתר יכולה להתחיל מסכום של 200-250 ₪ לחודש, במידה ומדובר באתר קטן ותחזוקה מינימלית, ועד כמה אלפים בחודש באתר בו יש תחלופה יומיומית של תכנים וכמות גדולה מאד של תוספים ואוטומציות.

6 פרמטרים לתחזוקת אתרי אינטרנט

מה בפועל צריך לעשות כדי לתחזק אתר אינטרנט?

עדכונים

עדכונים וחידושים יוצאים כל הזמן. זה אומר לעדכן את גרסת הוורדפרס, להתקין תוספים ועדכונים, תבניות עיצוב, להחליף תמונות וקבצי מדיה ועוד. בשביל שהאתר ימשיך להתקדם קדימה ולא יתקע מאחור כחלק מהתחזוקה שלו צריך לבצע עדכונים באופן שוטף.

שירות אחסון

יש להתאים את שירותי האחסון לצרכים המשתנים וכן יש לטפל בתקלות השוטפות המתעוררות לאורך הדרך.

כלי שיווק והשגת מטרת האתר

שינוי העיצוב, הוספת ניוזלטר והוספת תכנים חדשים אלה הם רק חלק ממה שהאתר צריך באופן שוטף כחלק מהאסטרטגיה השיווקית והשגת מטרת האתר שיכולה להיות חיזוק המותג, הגדלת היקף הלקוחות, שיפור אחוזי המרה ועוד.

בדיקת אוטומציות

באתר קיימות אוטומציות כמו למשל הרשמה לניוזלטר, רכישה מתוך דף נחיתה ועוד. אוטומציות יכולות להשתנות אחרי ביצוע פעולות שונות באתר ולכן מומלץ לבדוק גם אותן ולראות שלא מתחבא שום כשל.

גיבוי אתר

מומלץ לבצע גיבוי של האתר פעם בחודש לפחות. הגיבוי עוזר לנו לשמור על המידע הקיים באתר על גבי כונן נפרד וחיצוני. במילה 'מידע' הכוונה לתמונות, סרטונים, תוספים, תבניות, תוכן כתוב, תגובות וכו'. הגיבוי מאפשר מניעת איבוד נתונים חלילה במקרה של פריצה או עדכון גרסה.

בדיקת מהירות אתר

אחת לחודש מומלץ לבדוק את מהירות האתר אשר יכולה להשתנות בעקבות תוספים, תכנים שאנחנו מוסיפים, כמו תמונות, סרטונים ועוד. אתר איטי פוגע בחוויית המשתמש ובדירוג שלו בתוצאות החיפוש של גוגל.

בלינק הבא תוכלו לבדוק את מהירות האתר שלכם >> https://pagespeed.web.dev/

תחזוקת אתרי אינטרנט- למה זה חשוב?

ישנן לא מעט סיבות טובות לכך, הנה חלק מהן:

מניעת פרצות אבטחה

אתר לא מתוחזק הוא קצת כמו להשאיר את הדלת פתוחה לפורצים. זה מקור לצרות ובעיות שהפתרון שלהן עלול לעלות הרבה מאוד כסף. פעולת תחזוקה שוטפת יכולה למזער את הסיכויים לכך.

טיפול בשגיאות ובעיות

המשמעות של תחזוק היא בין היתר למחוק תכנים מיותרים ולפתור שגיאות. אי אפשר לצפות שאתר יתנהל כשורה ודברים יסתדרו מעצמם, ללא בחינה שגרתית, איתור נקודות החולשה וטיפול בהן.

לא להישאר מאחור

אתר לא מתוחזק הוא אתר לא מעודכן. העולם מתקדם, השינויים קורים כל הזמן, ולכן תמיד קיימת עבודת עדכון, שדרוג, הוספת תוספים. בדיוק כמו בעסק, אי אפשר לעמוד במקום.

לסיכום נקודה זו, תחזוקת אתר אינטרנט חשובה לשמירה על פעולה תקינה ושוטפת של האתר.

באיזה תדירות מומלץ לתחזק אתר?

כפי שראינו עד כה ישנן לא מעט סיבות לבצע תחזוקה לאתר. השאלה המתבקשת היא באיזה תדירות התחזוקה צריכה להיעשות? ובכן, מומלץ וחשוב לבצע תחזוקה על בסיס שוטף של לפחות אחת לחודש על ידי איש מקצוע בעל ניסיון ומומחיות. כמה שעות עבודה יושקעו בכל פעם? תלוי. התשובה לשאלה זו יכולה להשתנות בין אתר לאתר ותלויה בדרישות השונות.

מה הקשר בין תחזוקת אתר אינטרנט לאבטחה?

ציינו מקודם שתחזוקת האתר חשובה למען שמירה על אבטחת האתר. מה זה אומר בפועל? פריצה לאתר יכולה לפגוע באתר ובעסק אנושות. תחזוקה נכונה על בסיס שוטף יכולה להקשות על האקרים לפרוץ לאתר ואף למזער את הסיכון. כמו כן, תחזוקה שוטפת מאפשרת לגבות את המידע הקיים באתר ולמזער נזקים.

איך בוחרים מי יבצע את תחזוקת האתר?

ישנם מספר פרמטרים שיעזרו לכם בבחירת חברת תחזוקת אתרים. הראשון ביניהם הוא אמינות. מאחר ומדובר בעבודה לטווח הרחוק חשוב שהחברה תבצע את העבודה שלה בשקיפות מירבית תוך דיווח לבעלי העסק אודות העבודה שבוצעה, התוצאות והזמן שהושקע בביצוע המשימות.

עוד נתון חשוב הוא הזמינות של נציגי החברה למתן מענה לפתרון בעיות שמתעוררות. חשוב לוודא שגם במקרי חירום יש מי שיתן מענה בזמן אמת. בהקשר הזה חשוב שתעשה העבודה מול איש קשר קבוע ליצירת מערכת יחסים ארוכת טווח.

פרמטר חשוב ביותר הוא כמובן הניסיון והמומחיות של החברה ואף לעקוב ולראות שהתוצאות מתקבלות לשביעות רצונכם. כן ניתן ורצוי לבקש המלצות מלקוחות קבועים של החברה. יש יתרון לבחור במי שבנה את האתר כדי לתחזק אותו, בגלל ההיכרות שלו עם כל חלקי האתר.

לסיכום

תחזוקת אתר וורדפרס או תחזוק אתרי אינטרנט באופן כללי הינה הכרחית. למעשה, לא משנה כמה תשקיעו בבניית אתר, אתר שלא יתוחזק, שלא ימנעו בו פרצות אבטחה, שלא ידאגו למהירות הגלישה שלו ולחוויית המשתמש, שלא יעלו בו תכנים חדשים על בסיס קבוע, לא רק שלא יועיל לעסק שלכם אלא אף יכול ליצור לו נזק תדמיתי.

למידע נוסף וייעוץ צרו איתי קשר >> 052-661-9983

מעוניינים באתר משלכם
ולא יודעים מאיפה להתחיל?

השאירו פרטים ואחזור אליכם
לשיחת ייעוץ ללא עלות

כתבות קשורות

כאלה שפשוט לא כדאי שתפספסו